Szlachetna Paczka - Społeczne Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego STO

Aktualności

Społeczne Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego STO

Uczniowie, rodzice i nauczyciele naszego liceum z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia zaangażowali się w akcję Szlachetna Paczka. Akcja ta polega na pomocy jednej konkretnej rodzinie, spełniając ich trzy podstawowe potrzeby.

Rodzina, której zdecydowaliśmy się pomóc w tym roku, to czteroosobowa rodzina z województwa mazowieckiego. Rodzinę tworzą Pani Magdalena i Pan Krzysztof wraz z dwójką swoich dzieci. Jedno z nich, 12-letni chłopiec jest osobą niepełnosprawną.

Zbieraliśmy produkty żywnościowe, środki chemiczne a także pieniądze na zakup karnetu rehabilitacyjnego dla chłopca.
Zbiórka spotkała się z bardzo dużym odzewem wśród całej społeczności szkolnej. Udało się nam zgromadzić bardzo duży zapas żywności (kasza, ryż, makaron, mąka cukier, konserwy, kawa czy herbata), środków chemicznych (proszki, płyny, pasty) i produktów dla niemowląt (pampersy, chusteczki, jedzenie, mleko modyfikowane).  Oprócz tego przekażemy artykuły szkolne, ubrania a także kołdry, poduszki i ręczniki. Wśród darów znalazły się także upominki, które rodzina rozpakuje podczas świąt Bożego Narodzenia. 
Wszystkie zebrane przez nas produkty zapakowaliśmy do dużych pudeł i w najbliższy weekend trafią do magazynu, skąd powędrują wprost do naszej rodziny.

Zobacz inne artykuły

Społeczne Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego STO

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego Społecznego Towarzystwa Oświatowego

Adres: ul. Polinezyjska 10 A, Dzielnica Ursynów, 02-777 Warszawa
Kontakt: +48 (22) 649 12 00; +48 798 845 768 sekretariatlo@zsosto.pl
Godziny pracy sekretariatu: 7:00-15:00