Niezwykły jubileusz - Społeczne Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego STO

Aktualności

Społeczne Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego STO

ZSO STO nr 1 im. Jana Nowaka – Jeziorańskiego ma 30 lat !

Rok szkolny 2019/2020 jest niezwykły w historii szkoły- cała społeczność szkolna uroczyście wprowadza szkołę w kolejne dziesięciolecie.

 

W 1989r. – tak ważnym dla naszej ojczyzny – grupa niezwykłych ludzi, w której byli zarówno nauczyciele jak i rodzice, postanowiła założyć szkołę oświaty niepublicznej. Była to pierwsza tego typu placówkę na Ursynowie. Najpierw zaczęła działać szkoła podstawowa, potem w latach 1992 – 2003, funkcjonowało liceum. Po reformie w 1999r powstało gimnazjum.

W ciągu 30 lat ponad 1000 młodych ludzi zdobywało wiedzę, umiejętności, rozwijało swoje zainteresowania i pasje. Od lat uczniowie uzyskują znakomite wyniki na egzaminach OKE. Młodzież tej placówki kontynuuje naukę w renomowanych liceach i na różnych uczelniach w kraju i za granicą. Najważniejszym celem pracy był i jest w tej szkole, nie tylko wysoki poziom nauczania, ale i rozwój osobowości, wrażliwości, postaw prospołecznych, podążanie za ideałami i wartościami, którymi kierował się patron, legendarny kurier z Warszawy, Jan Nowak – Jeziorański:„Najlepiej służysz sobie, służąc innym”.

Doświadczone i wykwalifikowane kadry nauczycielskie, wspaniali wychowawcy wpajają uczniom szacunek dla kultury, historii naszej ojczyzny, wspólnie
z rodzicami – zasady moralne, życzliwość i przyzwoitość.

Rozpoczęcie roku szkolnego dla całej szkoły podstawowej odbyło się w nowej, upragnionej i nowoczesnej lokalizacji przy ul. Nowoursynowskiej 139U.

W roku szkolnym 2019/2020 po raz kolejny przy zespole szkół zostało uruchomione liceum ogólnokształcące 3 i 4 letnie. Siedziba liceum mieści się
w wyremontowanym budynku przy ul. Polinezyjskiej 10a.

W ostatnia niedzielę września cała społeczność szkolna miała okazję wspólnie bawić się podczas pikniku szkolnego zorganizowanego w UCSiR „Hawajska”

02.10.2019 w 105 rocznicę urodzin patrona szkoły, Jana Nowaka- Jeziorańskiego uczniowie wzięli udział w grze miejskiej „ Rajd kurierem”.

4.10.2019 r. w budynku Warszawskiego Centrum Sportów Umysłowych przy ul. Polinezyjskiej 10 w Warszawie odbyła się gala z okazji 30- lecia istnienia szkoły ZSO STO nr 1 im. Jana Nowaka – Jeziorańskiego. Wieczór ten zgromadził nie tylko grono pedagogiczne, pracowników, rodziców i przedstawicieli uczniów tej placówki ale również byłych pracowników i absolwentów szkoły. Swoją obecnością uświetnili galę również: Pani profesor Anna Przedpełska-Trzeciakowska od lat związaną ze szkołą, pedagog Pani Urszula Moszczyńska jedną ze współzałożycielek placówki oraz przedstawiciel Zarządu Głównego STO – Pan Radosław Frydrych.

Podczas gali przypomniano historię szkoły i osób z nią związanych. Nie zabrakło chwil wzruszeń i życzeń dalszych sukcesów szkoły zarówno podstawowej jak
i liceum.

Zobacz inne artykuły

Społeczne Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego STO

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego Społecznego Towarzystwa Oświatowego

Adres: ul. Polinezyjska 10 A, Dzielnica Ursynów, 02-777 Warszawa
Kontakt: +48 (22) 649 12 00; +48 798 845 768 sekretariatlo@zsosto.pl
Godziny pracy sekretariatu: 7:00-15:00