I runda Warszawskiej Ligi Debatanckiej Edycji 2023-2024! - Społeczne Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego STO

Aktualności

Społeczne Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego STO

W piątek 20 października reprezentacja debatancka naszej szkoły rozpoczęła rywalizację w tegorocznej edycji Warszawskiej Ligi Debatanckiej.

W pierwszej rundzie debatowaliśmy w formacie oksfordzkim z uczniami VIII LO im. Władysława IV nad tezą: „Należy wprowadzić parytety dla osób poniżej 30 roku życia na listach do sejmu i senatu”, a gospodarzem kolejki było LXX Liceum Ogólnokształcące im. Aleksandra Kamińskiego na Ursynowie.

Pół godziny przed starciem nasza reprezentacja w składzie Ula z klasy 2b, Lena z 2a, kapitan Aleksander z 3b oraz debiutujący Wiktor M. z 1a, wylosowała stronę opozycji. Drużynę wspierali w trakcie wyjścia i na kółku Hanna S. i Maks z 1b, Helena z 3a oraz Ignacy z 1a, pod opieką p. Ewy Sobienieckiej. W pomoc przy przygotowaniu argumentacji zaangażowali się nasi absolwenci, Martyna i Antoni z zeszłorocznej klasy maturalnej oraz Jan z okresu trzyletniego liceum, którzy wciąż utrzymują kontakt ze szkołą.

Po zaciętej i wyrównanej debacie sędziowie ogłosili zwycięstwo naszych propozycji. Obie drużyny uścisnęły sobie ręce i oznajmiły co zaskoczyło ich w przeciwnej stornie, a nasza reprezentacja już przygotowuje się do kolejnych rund zmagań.

Aut. Maksymilian, klasa 1b oraz p. Ignacy Szczeniowski

Zobacz inne artykuły

Społeczne Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego STO

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego Społecznego Towarzystwa Oświatowego

Adres: ul. Polinezyjska 10 A, Dzielnica Ursynów, 02-777 Warszawa
Kontakt: +48 (22) 649 12 00; +48 798 845 768 sekretariatlo@zsosto.pl
Godziny pracy sekretariatu: 7:00-15:00