Awans reprezentacji SLO do Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich! - Społeczne Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego STO

Aktualności

Społeczne Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego STO

W minioną sobotę, 20 marca, reprezentacja debatancka naszego liceum debatowała w eliminacjach MPDO i awansowała do turnieju z I miejsca w grupie!

 

Dyskutowaliśmy online na tematy związane ze sportem, geopolityką, społeczeństwem i finansami, o czym w relacji Oli z 2c:

W trakcie rundy eliminacyjnej VIII mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich w formie online naszej drużynie przyszło debatować nad 3 tezami.
Pierwsza z nich brzmiała: „Pełnienie przez USA roli „globalnego policjanta” przyniosło więcej szkód niż pożytku”, a naszym przeciwnikiem było I LO im. O. Kolberga w Kościanie. Debata skończyła się zwycięstwem SLO po stronie opozycyjnej, co dało nam dobry start z dużą różnicą punktową (17-9 pkt.).
Kolejna teza, o jaką przyszło nam walczyć, brzmiała: „Polska powinna włączyć E-sport w system finansowania sportu na wzór dyscyplin tradycyjnych poprzez np. inwestycje infrastrukturalne, dofinansowanie związków sportowych E-sportu, stypendia dla reprezentacji Polski, sponsoring spółek państwa, dofinansowanie z samorządów”. Po stronie propozycji znajdował się skład osób z XXXIII LO im. M. Kopernika z Warszawy. Po długich namysłach, niejednogłośnie i przy niewielkiej różnicy punktowej (14-17 pkt.), sędziowie przyznali zwycięstwo naszym przeciwnikom.
Ze względu na to, że jedna ze szkół nie zjawiła się na zawodach, wszystkie aktywne zespoły w grupie zyskały jedno zwycięstwo walkowerem (18-12 pkt).
Ostatnia z tez brzmiała: „Osoby najwięcej zarabiające w czasach kryzysu są moralnie zobligowane do płacenia wyższych podatków”. Przypadła nam tutaj strona propozycji, a naszym przeciwnikiem było III LO im. A Mickiewicza w Bydgoszczy. Ostatnia z debat zakończyła się zwycięstwem (19-12 pkt.), co ostatecznie pozwoliła nam przejść do następnego etapu mistrzostw!

Reprezentacja SLO składała się z: Piotra Piaskowskiego, Jana Grzelaka i Kacpra Tarnowskiego z 2D oraz Poli Jatelnickiej z 2C. W przygotowaniach wspierali ich Natalia i Ola z 2C, Maciek z 2D oraz trener drużyny, Ignacy Szczeniowski.

Trzymamy kciuki za rozgrywki 11 i 12 oraz 17 i 18 kwietnia!

 

Zobacz inne artykuły

Społeczne Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego STO

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego Społecznego Towarzystwa Oświatowego

Adres: ul. Polinezyjska 10 A, Dzielnica Ursynów, 02-777 Warszawa
Kontakt: +48 (22) 649 12 00; +48 798 845 768 sekretariatlo@zsosto.pl
Godziny pracy sekretariatu: 7:00-15:00