Informacje ogólne - Społeczne Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego STO

Informacje ogólne dla kandydatów

Społeczne Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego STO

O STO i Zespole Szkół Ogólnokształcących

Kto i jak prowadzi Społeczne Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego STO w Warszawie (Dzielnica Ursynów)

Społeczne Towarzystwo Oświatowe

Społeczne Towarzystwo Oświatowe prowadzi szkoły społeczne od roku 1989. Mamy 30 lat doświadczeń w prowadzeniu szkół, które niezmiennie cieszą się dobrą sławą, przyciągają swoją renomą i tradycją. STO prowadzi ponad 150 szkół w całej Polsce, w których uczy się ok. 13 tys. uczniów, a zatrudnionych jest ok. 2,5 tys. osób.

Zespół Szkół Ogólnokształcących

Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 STO został utworzony w maju 1989 r. jako jedna z pierwszych szkół społecznych w Polsce. W 30 letniej historii tej placówki, Zespół Szkół prowadził już Liceum (w latach 1992-2003), które wraz z reformą szkolnictwa zostało przekształcone w Gimnazjum. Dziś sytuacja jest odwrotna – w miejsce Gimnazjum od roku szkolnego 2019/2020 uruchamiamy klasy licealne: dwie liceum czteroletniego i dwie trzyletniego.

Jakie to liceum

Umożliwiamy zdobycie wiedzy do uzyskania świadectwa dojrzałości i umiejętności niezbędnych w życiu. Uczymy wrażliwości społecznej, emocjonalnej, rozwijamy samoświadomość, umiejętności rozwiazywania problemów i konfliktów bez przemocy, współdziałania zespołowego, komunikacji międzyludzkiej oraz osobistego przywództwa.

Dlaczego warto wybrać nasze liceum

Dlaczego warto wybrać nasze liceum

Doświadczona kadra, kilkunastoosobowe klasy, system jednozmianowy
i indywidualne podejście

Mamy doświadczoną i wykwalifikowaną kadrę nauczycielską, kameralne klasy uczące się w systemie jednozmianowym, indywidualne podejście do każdego z uczniów i świeżo wyremontowany budynek w dogodnej lokalizacji. Żaden uczeń nie jest dla nas anonimowy, wspieramy indywidualny rozwój, monitorujemy postępy, zachęcamy do „sięgania wyżej” tam, gdzie widzimy potencjał.

Zapewniamy wszechstronny, harmonijny rozwój uczniów w przyjaznej atmosferze, kulturze nowoczesnych wartości i budowaniu kompetencji przyszłości.

Wszystkie oddziały Liceum będą realizowały w klasie pierwszej program ogólny i przedmioty na poziomie podstawowym (z wyjątkiem rozszerzonego języka angielskiego). Uczniowie dopiero wiosną dokonają wyboru kierunku i profilu klasy, w której będą kontynuować naukę. Nie zostawiamy uczniów z tym wyborem samym sobie.

  • Wysoki poziom kształcenia
  • Szeroka oferta edukacyjna
  • Profesjonalna kadra nauczycielska
  • Kilkunastoosobowe klasy
  • Indywidualne podejście do uczniów
  • Edukacja poza murami szkoły
  • Pomoc psychologa

Społeczne Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego STO

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego Społecznego Towarzystwa Oświatowego

Adres: ul. Polinezyjska 10 A, Dzielnica Ursynów, 02-777 Warszawa
Kontakt: +48 (22) 649 12 00; +48 798 845 768 sekretariatlo@zsosto.pl
Godziny pracy sekretariatu: 7:00-15:00