Wolontariat - Społeczne Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego STO

Wolontariat

W naszym Liceum powstało Szkolne Koło Wolontariatu, które swoją działalność rozpoczęło akcją POMAGAMY ZNAJDKOM. W dniach 25.10-05.11 zorganizowano zbiórkę na rzecz  Podopiecznych Fundacji Znajdki. Dzięki Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom udało się zebrać dużo potrzebnych rzeczy, m.in. specjalistyczną karmę, obroże, smycze, posłania, zabawki, środki czystości. Uczniowie przygotowali również Kiermasz słodkości, a za zebrane pieniądze zakupiono karmę dla szczeniaków oraz żwirek dla kotów.

 

W grudniu 2021 r. przygotowaliśmy paczki świąteczne dla jednej z rodzin wielodzietnych korzystających z pomocy Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursynów, a także dołączyliśmy się do akcji Caritasu przygotowując paczki dla Seniorów. Dziękujemy bardzo Rodzicom, Uczniom, Nauczycielom oraz Pracownikom szkoły którzy zaangażowali się w pomoc potrzebującym, a także Pani Pedagog która jest Opiekunem Szkolnego Koła Wolontariatu. Dodatkowo, dziękujemy Oli, Marysi i Asi za wykonanie przepięknych kartek świątecznych.

                                                     

 

Uczniowie, Rodzice oraz Nauczyciele Szkoły Podstawowej oraz Liceum wzięli udział w akcji POMOC MAMOM Z UKRAINY

W ciągu jednego dnia trwania zbiórki zebrano bardzo dużą ilość najpotrzebniejszych rzeczy: mleka modyfikowane, kaszki, słoiczki dla dzieci, pieluchy, lekarstwa, środki czystości, jedzenie długoterminowe. Wszystkie dary zostały przekazane jednej z instytucji, która organizuje transport pomocy humanitarnej na Ukrainę. Trafią one do grupy mam z dziećmi, które przebywają w jednej z mniejszych miejscowości, gdzie brakuje już praktycznie wszystkiego. Ogromne słowa uznania i wdzięczności należą się wszystkim, którzy tak szybko zareagowali na apel i tak aktywnie włączyli się do akcji.

 

 

Regulamin wolontariatu - plik do pobrania

Społeczne Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego STO

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego Społecznego Towarzystwa Oświatowego

Adres: ul. Polinezyjska 10 A, Dzielnica Ursynów, 02-777 Warszawa
Kontakt: +48 (22) 649 12 00; +48 798 845 768 sekretariatlo@zsosto.pl
Godziny pracy sekretariatu: 7:00-15:00